kolaz
Stredná odborná škola elektrotechnická Žilina
dnes je utorok 26. 9. 2023 a sviatok má Edita

Technická myšlienka roka 2019

Dňa 24. 4. 2019 sa na fakulte elektrotechniky a informatiky Žilinskej univerzity konalo finálové kolo stredoškolskej súťaže Technická myšlienka roka 2019. Do súťaže sa zapojilo 9. stredných škôl od Humenného až po Myjavu s 31 súťažnými projektami. Súťažné projekty hodnotila odborná komisia z katedry mechatroniky a elektroniky a do finálového kola z nich nakoniec vybrala 18 postupujúcich prác. Do finále TMR 2019 postúpila aj naša žiačka z odboru 2675 M Elektrotechnika, zatiaľ iba prváčka Zuzana Kružliaková (1.AP).

foto

Raritou bolo nie len to, že bola medzi prevažne maturantami najmladšou účastníčkou, ale zároveň bola medzi finalistami súťaže jediné dievča. Zá túto jej odvahu, odhodlanie presadiť sa a zároveň výbornú reprezentáciu našej školy jej ďakujeme.
Aj keď sa neprebojovala až na niektorú medailovú pozíciu, v jej veku a s jej skúsenosťami má ešte dosť času, aby sa počas ďalších rokov štúdia na našej škole ešte ďalej zlepšovala. Ak toto dokázala ako prváčka, verím, že to ešte nebolo posledný krát, čo o nej budem písať na stránkach našej školy, pretože k podobným, alebo lepším úspechom má už nakročené viac ako výborne.

 Mgr. Milan Macháček