Cieľom účasti na DOD bolo oboznámiť žiakov so študijnými programami fakulty, moderným technickým vybavením pracovísk a aktuálnymi trendmi vo výskume a vývoji v oblasti elektrotechniky, elektroenergetiky a automatizačnej techniky. Podujatie poskytlo komplexný pohľad na možnosti vysokoškolského štúdia a jeho prepojenie s priemyselnou praxou.
V rámci programu absolvovali žiaci prezentácie jednotlivých študijných odborov, získali informácie o podmienkach prijímacieho konania, organizácii štúdia a možnostiach zapojenia sa do vedecko-výskumnej činnosti už počas štúdia. Významnou súčasťou DOD bola prehliadka špecializovaných laboratórií, kde mali možnosť vidieť:
- meracie systémy a diagnostiku elektrických zariadení,
- pracoviská výkonovej elektroniky a elektrických pohonov,
- modelovanie a simuláciu elektroenergetických sústav,
- moderné riadiace a automatizačné systémy využívané v priemyselnej praxi.
Diskusia so zástupcami fakulty prispela k lepšej orientácii žiakov v možnostiach ďalšieho smerovania – najmä v oblastiach silnoprúdovej techniky, inteligentných energetických systémov, výkonovej elektroniky a priemyselnej automatizácie.
Niekoľko fotografii z podujatia
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
![]() | ![]() | ||
Účasť na Dni otvorených dverí FEIT UNIZA bola pre žiakov významnou motivačnou skúsenosťou a zároveň potvrdila dôležitosť systematickej spolupráce medzi strednou odbornou školou a vysokou školou technického zamerania. Takéto podujatia podporujú profesijnú orientáciu žiakov a posilňujú ich pripravenosť na ďalšie štúdium v oblasti elektrotechniky a informačných technológií.
| Ing. Ladislav Golian |





